Dešimt priežasčių atsisakyti rūkymo

 

Tikriausiai bent tūkstantį kartų norėjote mesti rūkyti. Visi sako, kad rūkymas yra žalingas įprotis...

Bet ar žinote, kas padės Jums apsispręsti? Faktai! Dešimt konkrečių ir akivaizdžių faktų apie rūkymą ir jo daromą žalą.

1. Cigaretės Jus žudo – čia ir dabar!

Apskaičiuota, kad kiekvieną dieną visame pasaulyje nuo rūkymo sukeliamų ligų miršta apytiksliai 10 000 žmonių arba 3,5 milijono žmonių per metus. Dažniausiai rūkymas sukelia šias ligas:

-širdies ir kraujagyslių ligas (rūkaliai 2-4 kartus labiau rizikuoja mirti nuo infarkto);

-vėžį (ypač plaučių, gerklės, burnos, šlapimo pūslės, kepenų, inkstų, skrandžio, gimdos, kraujo);

-kvėpavimo sistemos ligas (ypač chronišką bronchitą ir emfizemą) bei opas.        

2. Juodas kaip anglis.

Iš arti pažiūrėkite kaip atrodo tabako dūmuose esančios dervos – tai juoda, lipni medžiaga, kuri be kita ko, pasižymi ir itin stipriomis kancerogeninėmis savybėmis. Surūkęs vieną cigaretę rūkalius įkvepia apie 3 milijonus mikroskopinių suodžių dalelių, kurios ir sudaro dervas. Be to, dervos plaučiams daro nepataisomą žalą.

3. Depresijos priežastis.

Moksliniais tyrimai įrodyta, kad rūkymas yra viena iš depresiją sukeliančių priežasčių. Mesdami rūkyti tučtuojau patirsite unikalų jausmą, kad kontroliuojate savo gyvenimą. Tai padės Jums ne tik atsikratyti tamsių minčių, bet ir pažiūrėti į savo gyvenimą iš optimistinės perspektyvos.

4. Rūkantys tėvai: blogiausia, apie ką galima pagalvoti.

Jūs esate pirmasis pavyzdys (ir ilgą laiką juo būsite) savo vaikams – net rūkydamas. Tyrimai rodo, kad daugiau nei 50% vaikų iš šeimų, kuriose tėvai rūko, mano, kad rūkymas yra nieko blogo ir net 55% mano, kad užaugę rūkys. Rūkalių vaikai yra mažiau aktyvūs ir turi blogesnius maitinimosi įpročius.

5. Savo artimuosius tempiatės į kapo duobę kartu su savimi.

Visi pavojai, kurie Jums gresia, gresia ir žmonėms aplink Jus. Jei jau nesirūpinate savo sveikata, bent pagalvokite apie kitus.

6. Nėščios rūkalės: to tiesiog negalima daryti savo vaikui!

Rūkančios nėščiosios rizikuoja, kad jų nėštumas bus mirtinas kūdikiui ir joms pačioms. Taip pat gresia priešlaikinis gimdymas ar net persileidimas. Gimęs vaikas gali kentėti nuo nuolatinių sveikatos sutrikimų ir gimti per mažo svorio.

7. Nevaisingumas: jam ir jai gresiančios bėdos.

Seniai žinoma, kad rūkymas blogina sėklos kokybę, taip pat pastebėta, kad rūkymas daro įtaką pasikeitimams genuose. Vyrai už nesėkmes lovoje kaltę gali suversti cigaretėms. Rūkančios moterys sunkiau pastoja ir gali sukelti daug sveikatos problemų savo vaikui, jei rūkys nėštumo metu.

8. Rūkalių išvaizda nemeluoja.

Atsisveikinkite su jaunatvišku grožiu: dėl rūkymo Jūsų oda taps blyški, sausa, dantys ir pirštai pagels. Tyrimais įrodyta, kad rūkaliai turi 10 kartų daugiau raukšlių, nei nerūkantys.

9. Pasibjaurėtinas kvapas.

Cigarečių dūmai įsigeria į Jūsų rūbus ir plaukus. Dūmų kvapas visada ir visur keliauja su Jumis. Be to, Jums iš burnos nuolat sklinda nemalonus kvapas. Panaikinti cigarečių dūmų kvapą iš namų bei automobilio gali būti itin sunku.

10. Jei Jūsų neįtikino medicininiai argumentai, Jus įtikins finansiniai.

Dar kartą paskaičiuokite rūkalams iššvaistytus pinigus: prarandate puikias atostogas, naują automobilį, o gal netgi mažą butą, namuką... Ir visa tai dėl vieno ar dviejų pakelių cigarečių per dieną.

Tiesiog paskaičiuokite:

jeigu per dieną surūkote 20 cigarečių arba vieną cigarečių pokėlį, kuris kainuoja 3 eurus, tuomet Jūsų išlaidos savęs nuodijimui sudaro:

- per mėnesį 90 eurų

- per metus 1080 eurų       

- per penkerius metus 5400 eurų

- per dešimt metų 10800 eurų

- per dvidešimt metų 21600 eurų

o jei per dieną surūkote daugiau, negu vieną cigarečių pokelį ...???

rukymas sukelia impotencija laisvi.lt mesti rukyti