Čia aprašytas tik vienas iš metodų , kuriuos naudoju savo pagalboje žmonėms:


G.Šičko metodas

                                     

Žmonės nekalti, kad vartoja alkoholį, nuodijasi tabaku ar kitais narkotikais, persivalgo ir pan. - juos taip užprogramavo.

Šių žodžių autorius yra unikalios metodikos autorius, mokslininkas, psichofiziologas GENADIJUS ŠIČKO.


Laisvė nuo alkoholio pagal G. Šičko metodiką - tikra, efektyvu, ilgam.


Metodo pagrindą sudaro G.Šičko sukurta SOCIALINIO - PSICHOLOGINIO PROGRAMAVIMO žalingiems įpročiams, teorija. Pagrindinė jos idėja yra tokia:

Žmogaus elgesį visuomenėje apsprendžia tam tikri elgesio stereotipai, kurie į žmogaus sąmonę ir pasąmonę pradedami  dėti dar ankstyvoje vaikystėje. Žmogaus smegenys yra tarsi kompiuteris, į kurį įrašoma daugybė programų arba kitaip sakant,  elgesio stereotipų: kaip rengtis, kaip kalbėtis, kaip švęsti šventes, kaip maitintis, kaip elgtis su vienu ar kitu žmogumi: mama, broliu ar draugu. Yra įvairios profesinės programos. Pavyzdžiui, pas vairuotoją sąmonėje yra automobilio vairavimo programa. Vairuotojas niekada nesusimąsto kaip užvesti variklį arba kurį pedalą kada nuspausti. Šiuos veiksmus jis atlieka automatiškai.

Visa kas čia paminėta , galioja ir visiems žalingiems įpročiams: klaidingai mitybai, alkoholio vartojimui, rūkymui ir kt. Imkime, kad ir rūkymą. Žmogus gimsta laisvas nuo nikotino priklausomybės ir pas jį niekada neatsiras savaiminis noras priprasti prie rūkymo. Bet žmogus auklėjamas visuomenėje, kurioje įprasta rūkyti. Į žmogaus sąmonę ir pasąmonę įdiegiamas pozityvus požiūris i rūkymą.

Vėliau iš to pozityvaus požiūrio susiformuoja žalinga rūkymo programa. Ji grindžiama melagingais įsitikinimais apie tabako rūkymo naudingumą žmogui: būktai jis ramina, padeda įveikti sunkumus, suteikia išskirtinumo, padeda susikaupti, atsipalaiduoti ar, kad tai tiesiog gražu. Kas gi tie "programuotojai"? Ogi visa žmogų nuo mažens supanti aplinka: tėvai, giminės, kaimynai, klasiokai, mokytojai, televizija, bendradarbiai, radijas, spektakliai, visų tipų filmai ir ypač teigiami jų herojai, spauda, visa reklama, "autoritetingi" asmenys, visuomenėje vyraujančios normos, tradicijos ir elgesio stereotipai. Pirmą kartą užsirūkęs, žmogus tikrai nepatiria malonumo ir jaučia galvos svaigimą, pykinimą, sunkiai kosti, tirpsta galūnės. Bet žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje įdėta programa, kuri teigia, kad rūkymas naudingas, reikalingas ir net būtinas. Ji ir skatina žmogų vėl ir vėl apnuodyti save tabako dūmo nuodingais elementais.

Laikui bėgant programa sustiprėja ir užvaldo žmogų. Nuslopinamos organizmo apsauginės reakcijos, kurios reiškiasi žmogui tik pradedant rūkyti - galvos svaigimas, pykinimas, kosulys, galūnių tirpimas. Kūnas šiomis reakcijomis reiškia savo pasipriešinimą pražūtingų nikotino nuodų patekimui į jį. Po to susiformuoja psichologinė priklausomybė ir pastovaus elgesio stereotipai. Žmogus jau nebegali be cigaretės dirbti, ilsėtis ar atsipalaiduoti. Ir visa tai sąlygoja ta pati rūkymo programa. Dar vėliau susiformuoja ir fiziologinė priklausomybė, kai žmogus nepatenkinęs savo noro apsinuodyt tabako nuodais, patiria fizines kančias.



nuotraukoje: nuo rūkymo plaučių vėžiu sirgusio žmogaus plaučiai.

Faktas: tarp sergančiųjų plaučių vėžiu - 95 % rūkantys.

Todėl, kad visam laikui tapti laivu nuo šio žudančio įpročio, būtina žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje sunaikinti žalingą rūkymo programą ir pakeisti ją laisvės nuo tabako priklausomybės programa. Kitos priklausomybės atveju tai būtų kita žmogui žalingo elgesio programa, pvz.: alkoholio vartojimo, persivalgymo, klaidingos mitybos, stresavimo tam tikrose situacijose, priklausomybės nuo kompiuterinių žaidimų ir pan.
Savaime suprantama, kad tų programų niekada nepavyks sunaikinti vaistų, hipnozės, kodavimo, badymo adatomis, gąsdinimų , "sėdėjimu ant dietų" , maisto papildų-cheminių priedų, operacijų ar kitų priemonių pagalba.
Daugelis žmonių, kaip patys sako, žino, kad rūkymas, alkoholio vartojimas, persivalgymas-klaidinga mityba  yra žalingi ir ne kartą  mėgino atsikratyti šių priklausomybių įvairiais būdais (kodavimu, hipnozėm, adatomis, maisto papildais-cheminiais preparatais, dietomis ar pan.), bet ilgalaikio efektyvaus rezultato nepatyrė. Taip yra todėl, kad nepašalinama PRIEŽASTIS, dėl kurios žmogus vartoja alkoholį, ima į burną cigaretę ar bet ką ,bet kaip ir be saiko valgo.

Paaiškinimas: sąvoka PROGRAMA yra sąvokos ELGESIO STEREOTIPAS sinonimas.
Mokslininkas Genadijus Šičko, remdamasis medicinos, psichologijos ir pedagogikos žiniomis, sukūrė metodą, kurio pagalba žmogui padedama pakeisti pasąmonėje glūdinčią "žalingo įpročio" programą į priešingą, sveiką, teisingos mitybos, blaivią ar be tabako nuodų, programą. Kitaip sakant pašalinti PRIEŽASTĮ, seną žalingo įpročio programą pakeisti nauja GYVENIMO BE ŽALINGŲ ĮPROČIŲ programa. Atliekant metodiką visa tai įvyksta LABAI EFEKTYVIAI, nes dirbama TEISINGU ĮRANKIU TEISINGOJ VIETOJ TEISINGĄ LAIKOTARPĮ.

AŠ ŠIĄ METODIKĄ PATOBULINAU: ŠALIA PRIKLAUSOMYBĖS PRIEŽASTIES ŠALINIMO, PARALIAI PADEDU IŠSIVALYI SUKAUPTAS NEIGIAMAS EMOCIJAS, T.Y. TAI KĄ ŽMOGUS UŽGĖRINĖJO. TAIP NE TIK KAD DINGSTA NORAS VARTOTI ALKOHOLĮ, BET ŽMOGUS TAMPA APIE 80-90 PROCENTŲ EMOCIŠKAI RAMESNIS. KONSULTUOJU INDIVIDUALIAI, KAS ŽYMIAI SUSTIPRINA EFEKTYVUMĄ.

 Pagal G. Šičko metodą EFEKTYVIAI ŠALINAMOS alkoholizmo, persivalgymo ir kitų priklausomybių priežastys. Metodo efektyvumas yra 100 %.

Tam, kad metodikos efektyvumas būtų 100-inis, tereikia DVIEJŲ dalykų:
1. žmogaus noro atsisakyti žalingo įpročio.
2. visų metodikos rekomendacijų vykdymo.

Metodas yra labai efektyvus, nes išrauna problemos šaknis, pašalina priežastis. Jis visiškai išlaisvina nuo priklausomybės (alkoholiui, tabakui, persivalgymui, klaidingai mitybai ir pan.), suteikia žmogui vidinės laisvės, harmonijos, pasitenkinimo savimi ir gyvenimu, dvasinio pakilimo pojūtį.

G. Šičko metodiką tikslinga pritaikyti sau, jeigu:
- rūkote ir norite atsisakyti šios priklausomybės;
- vartojate alkoholį ir norite tapti laisvi nuo alkoholio priklausomybės;
- rūkote "žolę" ar vartojate kitus kvaišalus;
- ne kartą įvairiais būdais mėginote atsisakyti žalingų įpročių ir rezultatai buvo trumpalaikiai;
- norite išmokti džiaugtis gyvenimu be alkoholio, tabako, raminančių vaistų;
- norite sužinoti apie tai, kaip blaivus sveikas gyvenimo būdas gali sąlygoti aktyvų ilgaamžiškumą;
- norite atsikratyti viršsvorio, susikurti idealią trokštamą figurą, tapti sveiki ir energingi;
- sustiptinti pasitikėjimą savimi, atgauti vidinę ramybę, gyvenimo džiaugsmą, patirti sėkmę, gerovę ir santarvę šeimoje, darbe.

Kas parodo arba kaip pasireiškia noras atsisakyti žalingo įpročio (alkoholio vartojimo, rūkymo, klaidingos mitybos ir pan.) ?
Tai Jūsų vidinis, sąžinės balsas, intuicija: jeigu jūs vartojate alkoholį, rūkote ar persivalgote ir jūsų vidinis, sąžinės balsas jums sako, kad šie įpročiai daro jums daugiau žalos, negu duoda naudos, kenkia Jūsų gyvenimo kokybei, sveikatai, psichoemocinei būsenai.

G. Šičko metodika tai Jūsų optimaliausias indėlis i save pačius, kurio palūkanomis džiaugsitės visą likusį Gyvenimą! Tai investicija ne tik i save, bet ir į Jūsų vaikus ir anūkus!

www.laisvi.lt - išmintis gyventi !